Náplň přípravy skupinových a individuálních treninků

Náplň přípravy našich treninků je velice pestrá, ale vždy začínáme stejně. Rozcvička je mnohými hráči velice opomíjená věc, ale nesmírně důležitá věc, která se mnohým mladším hráčům nezdá jak důležitá, ale náš tým nad ní nedá dopustit. Ikdyž pro mladší hráče rozcvička nemusí být tolik důležitá, tak jako pro starší hráče i tak se snažíme o vytvoření návyku, kterého si hráč zapamatuje a vryje do mysli. Důležitá část rozcvičky je také zahřatí, na které taky nezapomínáme a máme proto připravené mnoho cviků. 

blank
blank
blank
blank

Nedílnou součástí každého tréninku je také technika. Při každém tréninku se snažíme dbát na techniku a pomáhat hráči se co nejvíce rozvíjet v jeho hře. Díky dlouholetým zkušenostem treninků hráčům dokážeme pomoci s různými chybami a nebo navrhnout změny. Nesnažíme se, ale změnit celého hráče a tyto změny s ním nebo s jeho rodičí prodiskutujeme a snažíme se najít optimální cestu pro zlepšní. 

Mnoho golfistů i pokročilých, ale zapomíná na další důležíté věci, které souvisí s golfem. Například strategie na hřišti, která je podceňovaná mnohými hráči. Naše zkušenosti s hřistmi se snažíme předávat a učit, aby hráč věděl jak se správně připravit na další golfové hřiště. 

Golfová pravidla jsou také důležitou součástí golfu a proto se vzděláváme abychom mohli našim hráčům pomoci s pochopením různých pravidel. Častokrát se na trenincích zabývame pravidli a zkoušíme ruzné situace a snažíme se je vysvětlil hráčům.

blank
Vysvětlování pravidel na dětském kempu

Mentální trénink hráčů se poměrně težce trénuje, ale snažíme se pro hráče vymýšlet různé hry, abychom mohli jejich mentalitu vytrénovat. Mezi tyto cvicky patří například hry o ceny nebo fyzické tresty. Také naši trenéři se snaží pomoci svými zkušenostmi našim svěřencům.

A nakonec dbáme o zdraví našich hráčů, protože to je ta nejdůležitější věc, kterou máme jako trenéři nastarost. Pro zlepšení zdravý se snažíme ruznými protahovacími cviky nebo tipy na cvičení pro zlepšení fyzické zdatnosti našich hráčů.